Pyłek pszczeli
Pyłek jest bogaty w witaminy, minerały, pierwiastki śladowe, enzymy i aminokwasy. Jest również doskonałym źródłem przeciwutleniaczy. Jego dokładny skład jest różny. Zależy to od rośliny, w której pyłek został zebrany. Białka pyłku pszczelego są trudniejsze do strawienia niż inne źródła białka.Pszczoły zbierają pyłek z kwitnących roślin i mieszają go z enzymami trawiennymi. Następnie transportują tę mieszaninę, znaną jako pyłek pszczeli, z powrotem do uli i przechowują ją tam jako źródło pożywienia dla reszty ula.
Ziarna pyłku zawierają najlepsze, co może zapewnić natura. Regularne stosowanie pyłku prowadzi do długowieczności, poprawia apetyt, zmniejsza wagę u osób otyłych poprzez poprawę metabolizmu i może zwiększyć wagę u osób niezdrowo szczupłych.Poprawia dolegliwości jelitowe, w tym biegunkę, ma działanie antybiotyczne, poprawia psychikę, choroby wątroby i serca, wzrok, wzmacnia włosy i naczynia krwionośne, leczy powiększoną prostatę i przyspiesza wzrost.
Zaskakujące jest to, że wciąż mało znany jest fakt, że pyłek kwiatowy ma zadziwiająco doskonałe właściwości lecznicze, ponieważ jest bogaty w substancje biologicznie czynne i zawiera wszystkie niezbędne pierwiastki i witaminy dla organizmu ludzkiego i zwierzęcego. Ten dobroczynny rzadki pyłek kwiatowy zawiera również nieznane dotąd substancje i działanie antybiotyczne potwierdzone w laboratoriach i badaniach klinicznych.
Do najlepszych jakościowo pyłków pszczelich należy Perga. Perga jest o ponad 50% skuteczniejsza od pyłku kwiatowego i w większości przypadków nie wywołuje reakcji alergicznych.
Co zawiera pyłek kwiatowy?
- 19 kwasów tłuszczowych
- Wszystkie witaminy z grupy B
- Witaminy C, D i K
- Białka
- Minerały - 30 rodzajów
- Enzymy (enzymy)
- Aminokwasy - ponad 20 rodzajów