Orzech czarny
Klasyfikacja:
Další názvy:
Juglas nigra
Orzech czarny pochodzi z Ameryki i jest uprawiany jako drzewo ozdobne. Do Europy trafił w XVII wieku. Najczęściej sadzony jest w ogrodach zamkowych i podlega ścisłej ochronie. Jednak orzech czarny ma również doskonałe zastosowania lecznicze. Z tego drzewa wykorzystuje się liście, łupiny i jądra owoców. Wspomaga układ odpornościowy organizmu, pomaga oczyścić jelita, wzmacnia centralny układ nerwowy, obniża poziom cholesterolu we krwi, poprawia objawy miażdżycy, a tym samym wzmacnia cały układ sercowo-naczyniowy. Czarny orzech sprawdził się w medycynie ludowej do użytku zewnętrznego. Doskonale nadaje się do leczenia i oczyszczania ran i objawów trądziku.
Blog
Fisetyna: nowa nadzieja dla zdrowia komórek
Fisetyna jest naturalnym flawonoidem występującym w niektórych owocach i warzywach, takich jak truskawki, jabłka, kiwi, pomidory i cebula. Związek ten cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze względu na jego potencjalne korzyści zdrowotne, szczególnie w obszarach starzenia się i wspierania funkcji komórkowych.
Błędy w pielęgnacji skóry
Właściwa pielęgnacja skóry jest kluczem do zdrowego i promiennego wyglądu. Jednak wiele osób popełnia błędy, które mogą uszkodzić lub pogorszyć stan skóry. Przyjrzyjmy się najczęstszym błędom, których należy unikać.
Prebiotyki: odżywianie dla jelit i zdrowia
Prebiotyki są jednym z najważniejszych czynników w utrzymaniu zdrowego układu trawiennego. W przeciwieństwie do probiotyków, które są bezpośrednio żywymi mikroorganizmami, prebiotyki są niestrawnym składnikiem żywności, który służy jako pożywienie dla pożytecznych bakterii w jelitach. Dlaczego są one tak ważne i gdzie możemy je znaleźć?
Naturalne substancje słodzące: Zdrowsza alternatywa dla cukru
Naturalne słodziki stają się coraz bardziej popularne jako alternatywa dla rafinowanego cukru. Oferują one słodki smak, ale często o niższej zawartości kalorii i lepszych właściwościach odżywczych. Ponadto mogą być łagodniejsze dla naszego organizmu i mniej obciążać poziom cukru we krwi. Jakie są rodzaje naturalnych substancji słodzących i co je wyróżnia?