Czerwony ryż drożdżowy
Klasyfikacja:
Další názvy:
Monascus purpureus
Czerwony ryż drożdżowy jest naturalnym produktem stosowanym przez azjatyckich tradycyjnych zielarzy od około 800 r. n.e. Czerwony ryż drożdżowy jest wytwarzany przez fermentację czerwonych drożdży (Monascus purpureus) z białym ryżem i jest powszechnie stosowany w kuchni w celu wzmocnienia koloru i smaku żywności. Czerwony ryż drożdżowy to rodzaj sfermentowanego ryżu, który jest produkowany przy użyciu określonego gatunku pleśni, Monascus ruber lub Monascus purpureusCzerwony ryż drożdżowy jest również dostępny jako suplement doustny. Czerwony ryż drożdżowy zawiera związek, który pomaga obniżyć poziom cholesterolu. Jednym ze związków jest monakolina K, ten sam składnik, który znajduje się w leku obniżającym poziom cholesterolu na receptę. Ponadto może pomóc w zespole metabolicznym.Zespół metaboliczny to zespół objawów, które zwiększają ryzyko chorób przewlekłych, takich jak choroby serca, cukrzyca i udar mózgu.
Blog
Kurkuma dla zdrowia: Co powinieneś wiedzieć o kurkuminie
Kurkuma, znana również jako "złota przyprawa", jest korzeniem rośliny Curcuma longa, która pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej. Ta żółta przyprawa jest nie tylko istotną częścią kuchni indyjskiej, ale słynie również z korzyści zdrowotnych, które wynikają głównie z aktywnego składnika kurkuminy. W ostatnich latach kurkuma i kurkumina zyskały wiele uwagi ze względu na swoje potencjalne korzyści zdrowotne, które obejmują wzmocnienie układu odpornościowego, zarządzanie procesami zapalnymi i wiele innych.
L-teanina: aminokwas zapewniający spokój i skupienie
L-teanina to aminokwas najczęściej występujący w liściach zielonej herbaty. W naturalny sposób promuje spokój bez powodowania senności i jest znany ze swojego wpływu na relaksację, poprawę koncentracji i zmniejszenie stresu. Dlatego też staje się coraz bardziej popularnym suplementem diety, występującym zarówno w naturalnych herbatach, jak i kapsułkach.
Kolagen: dla jędrnej skóry i zdrowych stawów
Kolagen jest niezbędnym białkiem budulcowym w organizmie, które jest niezbędne dla zdrowia skóry, stawów, kości i wielu innych tkanek. Stanowi on około 30% wszystkich białek w naszym organizmie i choć ciało naturalnie go produkuje, jego produkcja spada wraz z wiekiem. Skutkiem tego jest utrata jędrności skóry, większa podatność na zmarszczki oraz osłabienie stawów i kości.
Kakao: Bogate źródło przeciwutleniaczy i korzyści zdrowotnych
Kakao, główny składnik czekolady, jest obecnie znane jako "superżywność" ze względu na swoją wartość odżywczą i wiele korzyści zdrowotnych, jakie przynosi. Aztekowie i Majowie używali kakao nie tylko jako przysmaku, ale także jako środka leczniczego, a współczesne badania naukowe potwierdzają, że jest ono cennym źródłem przeciwutleniaczy, flawonoidów i minerałów.